تعمیر پرینتر

تعمیر پرینتر اچ پی

برای تعمیر پرینتر اچ پی ابتدا باید پرینتر خود را عیب یابی کنید.

پرینتر شما هرزگاهی دچار ایراداتی خواهد شد برای رفع این ایرادات باید مراحل عیب یابی را انجام دهید.

اگر پرینتر شما نیاز به هرگونه تعمیر ، عیب یابی و سرویس دارد با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۵۶۸۱ تماس بگیرید.

 

مراحل عیب یابی پرینتر اچ پی

 

برای مثال پرینتر hp ( Hewlett-Packard ) شما در نوع چاپ یا مرتب بودن نوشته ها و… دچار ایراد شده.برای مثال پرینتر شما در چاپ نوشته ها کیفیت مطلوب سابق را از دست داده یا کمرنگ شده.این مشکل میتواند از کارتریج پرینتر اچ پی شما باشد. برای مثال مشکلاتی از قبیل تمام شدن شارژ یا جوهر کارتیج باشد که با شارژ کردن مجدد تا تعویض کارتیج بر طرف خواهد شد.

 

 

گیر کردن کاغذ داخل پرینتر اچ پی

 

 

گیر کردن کاغذ در پرینتر

 

از مشکلات رایجی که بیشتر کاربران اچ پی بعد از خرید پرینتر با آن مواجه می‌شوند، گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی است.

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟؟

کثیف، کهنه و خیس، عدم سرویس به موقع و تمیز نکردن بخش‌های مختلف پرینتر می‌تواند دلیل این مشکل باشد. در چنین شرایطی،کاربر دیگر نمی‌تواند کاغذ را از درون دستگاه بیرون بکشد و کل عملیات پرینت نیز متوقف می‌شود.  هرگز برای بیرون آوردن کاغذ از پرینتر، از اجسام نوک تیز استفاده نکنید. با این کار فقط به قطعات پرینتر اچ پی اسیب خواید زد وکاغذ از پرینتر خارج نخواهد شد.

اولین گام برای رفع این مشکل اقدام به این کارهاست، کاغذ‌هایی که برای پرینتر اچ پی انتخاب کرده‌اید راچک کنید . کاغذ‌های لکه دار،کثیف و مرطوب را، از  بین کاغذ‌های سالم جدا کنید. کاغذ‌ها را مرتب کرده و آن‌ها را صاف و منظم در کنار هم قرار دهید. با اینکار علاوه بر مرتب کردن آن‌ها، متوجه سایز و ضخامت و  اندازه کاغذ نیز خواهید شد و کاغذ‌های استاندارد را در چاپ خود استفاده خواهید کرد.

 

افت کیفیت تصاویر در پریننترهای اچ پی

 

 

 

افت کیفت تصاویر در پریننترهای اچ پی

 

 

برای مثال هیچ مشکلی در پروسه چاپ ندارید و پرینتر به صورت اصولی و معمول کار خود را انجام میدهد ولی تصاویر و نوشته ها کمرنگ تر از قبل یا حتی محو چاپ میشود.این مورد در تعمیر پرینتر های لیزری مشهود است و رخ میدهد که به دلیل بروز مشکل در منبع تغذیه دستگاه است. بنابراین اگرمدتی است پرینتر لیزری اچ پی شما، تصاویر را با افت کیفیت و محو چاپ می‌کند، منبع تغذیه آن را چک و  تعویض کنید.برای جلو گیری از نوسان جریان برق بهتر از کابل های مخصوص پرینتر استفاده کنید.

 

 

وجود سایه یا تکرار کلمات روی برگه در پرینتر اچ پی

 

این مشکل توسط بسیاری از کاربران مطرح شده که مطالب و یا تصاویر چاپ شده توسط پرینتر اچ پی چند بار پیاپی روی کاغذچاپ می شوند و یا به زبان ساده مطالب دارای سایه یا تکرار هستند.

دلیل این سایه ها یا تکرار انها روی برگه چیست؟

این مشکل ساده الکتریکی در داخل پرینتر است که قسمت پاور یا های ولتاژ (High Voltage) به درستی عمل نکرده و پودرمنتقل شده از کارتریج بر روی درام به صورت کامل به کاغذ منتقل نمی شود پس با هر بار چرخش یک کپی کمرنگ تر از متن یا تصویر چاپ شده قبل را روی کاغذچاپ میکند که دلیل این سایه ها است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که همه قطعات درون پرینتر و یا کارتریج اچ پی برای تعداد مشخصی از چاپ و پرینت طراحی وتولید شده‌اند برای مثال برای ۱۰۰۰۰برگه چاپ یا تعداد دیگر.بنابراین رعایت دوره مصرف و انجام سرویس دوره ای تعمیر پرینتر اچ پی میتواند از بروز چنین خطاهایی جلوگیری کرده و کاربر را پیش از هر مشکلی نسبت به رفع آن هوشیار کند ضمناً کارتریج ها نیز از این قانون مستثنی نبوده و استفاده از کارتریج های تقلبی و بدون کیفیت  یا برند های متفرقه و تقلبی می‌تواند علاوه بربه وجود آوردن  چنین مشکلاتی ، دستگاه را نیز با آسیبهای اساسی و جدی تری مواجه کند.

 

 

مشکل کاغذ کشی پرینتر اچ پی

 

 

برنداشتن کاغذ یا چند کاغذ به درون دستگاه

 

علت برنداشتن کاغذ یا کشیدن چند کاغذ به دستگاه چیست؟

در درون پرینترهاغلتک های کاغذ کش و یا پد های جدا کننده کاغذ وجود دارد که وظیفه برداشتن و کشیدن کاغذ به درون دستگاه و جلوگیری از ورود چند کاغذ به صورت همزمان به  دستگاه را بر عهده دارد هرگونه خرابی و یا ساییدگی برای هریک از غلتک ها یا پد ها می‌توانند موجب شود که به مشکل نکشیدن کاغذ به درون پرینتر اچ پی و یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه مواجه شوید بنابراین در اولین گام  پیشنهاد می‌شود تا با انجام سرویسهای دوره ای و بررسی پرینترتوسط کارشناسان ویا با تعویض و یا تعمیر غلطک های کاغذ کش و پد های جداکننده کاغذ از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

 

پرینت نگرفتن پرینتر اچ پی

 

 

 

پرینت نگرفتن پرینتر

 

در ابتدا از روشن بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید که به برق باشد و دکمه پاور ان روشن باشد.سینی کاغذ را باز کرده و کاغذ داخلش راچک کنید که تمام نشده باشد.کابل usb پرینتر را چک کنید که به درستی به پرینتر و کامپیوتر اتصال داشته باشد و در صورتی که چنیدن پرینتر به دستگاه شما متصل است اطمینان حاصل کنید که به پرینتر مد نظر وصل باشد.

 

 

تعمیر پرینتر اپسون

 

 

تعمیر پرینتر اپسون

 

یکی از ملاک‌های مهم و اساسی در تعمیر پرینترهای اپسون، توجه به ساختار منحصر  به فرد و ظریف  آنهاست. به خصوص در مدل‌های جدید ان باید  از ابزار و تجهیزات به ‌روز و جدید  استفاده شود تا در  هنگام تعمیرات آسیبی به دستگاه نرسد. لازمه تجهیزات به‌ روز استفاده از نیروی متخصص است تا بتواند در مرحله اول به خوبی ایراد دستگاه را تشخیص داده و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام نماید.

 

یک تعمیرکار پرینتر اپسون به روز و کاربلد ابتدا، کار های  لازم در مورد مراحل تعمیر و ارزش اقتصادی  قطعه تعمیری را به همراه هزینه تعمیر برای مشتری بیان می‌کند و با توجه به نظر مشتری، قطعه‌ای که تعمیر آن صرفه اقتصادی نداشته یا امکان تعویض آن  باشد، تعویض می‌کند. مهم‌ترین نکته استفاده از قطعات اورجینال است تا کارایی دستگاه به خطر نیفتد.

 

مشکلات رایج پرینتر اپسون

 

 

 

عدم شناخت کارتریج بعد شارز مجدد

 

 

عدم شناخت کارتریج بعد شارژ مجدد پرینتر اپسون

 

یکی از شایع ترین مشکلات پرینترهای اپسون است. با توجه به اینکه برخی از کارتریج‌های جوهری امکان شارژ مجدد را ندارندو برای شارژ آنها باید روی بدنه کارتریج سوراخ ایجاد کرد، این مشکل پدید می‌آید. برای رفع این مشکل، کارتریج را بیرون آورده، پرینتر را با کلید Power خاموش کرده و دو شاخه را از پریز برق  جدا کنید تا پرینتر Reset شود. به احتمال بالا مشکل حل خواهد شد اما اگر حل نشد، از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

 

خشک شدن کارتریج پرینتر اپسون

 

 

 

 

خشک شدن جوهر کارتریج

 

این مشکل مخصوص  پرینترهای مدل جوهرافشان اپسون است. در این نوع پرینترها، اگر کارتریج پرینتر اپسون برای زمانی خاموش و بلا استفاده باشد، جوهر کارتریج خشک خواهد شد و برای تعمیرپرینتر در این شرایط باید  کارتریج را بیرون آورده و با استفاده از دستمالی نرم و مرطوب، نازل کارتریج را تمیز کرد. می‌توان از آب گرم نیز برای پاک کردن جوهرهای خشک شده استفاده کرد.

 

 

به هم ریختن تنظیمات پرینتر اپسون

 

 

 

به هم ریختن تنظیمات پرینتر اپسون

 

 

 

گاهی اوقات پیش می‌آید که تنظیمات دستگاه به هم ریخته یا آن را به درستی تنظیم نکرده باشید. در این حالت می‌توانید از دفترچه راهنمای پرینتراپسون  کمک بگیرید که بهترین راهنما برای تنظیم پرینتر شما خواهد بود. اگر از سلامت دستگاه خود اطمینان دارید اما با مشکلاتی هماننده به هم ریختگی رنگ‌ها، افت کیفیت چاپ و … مواجه هستید، تنظیمات دستگاه را چک کنید و در صورت عدم رفع مشکل، از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

 

خدمات تعمیر پرینتر اپسون

 

خدمات تعمیر شامل خدماتی است که برای رفع خرابی و مشکلات به وجود امده انجام میشود. که به زبان ساده شامل خدماتی مثل:عیب یابی، تشخیص ، تعمیر، تعویض و….. میباشد.

 

شارژ کارتریج پرینتر اپسون

 

 

شارژ کارتریج پرینتر اپسون

 

 

 

شارژ کارتریج پرینتر اپسون یکی از مهم ترین مسائل در تعمیر پرینتر های اپسون است .برای اینکه چاپ مطلوبی داشته باشید نیاز به کارتریج سالم و خوب دارید، اما اگر کارتریج در شرایط خوبی نباشد ما با افت کیفیت چاپ مواجه خواهیم شد.از طرفی کاهش میزان جوهر و تونر ممکن است بخش های مختلف دستگاه را نیز در معرض خطر قرار دهد. پس ضروری است که شارژ کارتریج در بازه های زمانی مختلفی چک شود. شارژ پرینتر اپسون در مدل های لیزری و جوهرافشان متفاوت است. پس برای اطلاع بیشتر از زمان تعویض و شارژ به موقع کارتریج از کارشناسان این رشته سوال و تحقیق کنید.

 

 

مین برد  پرینتر اپسون

 

 

 

مین برد اپسون پرینتر اپسون

 

تعمیر مین برد پرینتر اپسون یک نمونه از خدمات واحد تعمیرات پرینتر در است. تعمیر مین برد پرینتر کار بسیار مهم است،زیرا این قطعه باقی قطعات را به هم وصل و ارتباط میدهد و در نهایت پردازش اطلاعات را انجام می دهد. مین برد پس ازصدور فرمان چاپ تصمیم می گیرد که دستور صادر شده چگونه اجرا شود و نحوه خروج اطلاعات چگونه باشد.برای تعمیر مین برد پرینتر اپسون باید از روش تست محتوایی و پایه ای خرابی ها جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و نرم افزارهای عیب یابی تخصصی استفاده شود.

 

علت های خرابی مین برد پرینتر اپسون

 

   سوختگی مین برد بر اثر نوسان جریان برق

این عامل مهمترین و اصلی ترین دلیل خرابی مین برد هر چاپگری است. با توجه به اینکه جریان برق همواره در نوسان است، باید با استفاده از محافظ های مطمئن، این جریان را کنترل کنید تا بار اضافی و فشار ناگهانی به دستگاه وارد نشود. این مورد اولین وشایع ترین علت خرابی مین برد در پرینتر ها به خصوص پرینتر اپسون است.

 

خرابی درگاه ورودی و خروجی

طبیعی است که بعد از مدت ها استفاده از پرینتر، درگاه های خروجی و ورودی آن مستهلک و فرسوده شوند تا جایی که دیگر اتصال و ارتباط برقرار نکنند. این مشکل معمولا خیلی شدید  نیست و خیلی راحت با عوض کردن این درگاه ها از بین میرود.

 

تغییر شدید و نگهانی ولتاژ

نوسانات شدید ولتاژی د همان بالا و پایین شدن فشار برق است. با توجه به اینکه  در ساختمان ها، جریان برق از (تابلو برق) کنترل نمی شود و محافظی در آن قسمت کار وجود ندارد، لازم و ضروری است که کاربران از یک محافظ سالم و با کیفیت درپریزی که می خواهند پرینتراپسون  را به آن وصل کنند، استفاده کنند. در این صورت با کوچکترین  نوسانات ولتاژ و برق، محافظ،جریان برق را قطع می کند و تا زمانی که مطمئن نشود جریان موجود برای دستگاه امن و ایمن است، آن را وصل نخواهد کرد.

 

نشت جوهر

توجه کنید که نشت مایعات همیشه و همواره در همه دستگاه های الکترونیکی، مشکل ساز است. آب رسانای قوی است و در صورت نفوذ به دستگاه های برقی، می تواند آسیب های شدیدی به دستگاه وارد کند. فیوزینگ یکی از بخش های پرینتر است که پس از نفوذ آب و مایعات خرابی ها و آسیب های شدیدی میبیند پس  توصیه می کنیم که در حد توان  از نفوذ آب جلو گیری کنیدو اگر به هر شکلی این مشکل رخ داد، به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید و سریعا با نمایندگی تعمیر پرینتر اپسون تماس بگیرید.

 

 

تعمیر پرینتر کانن

 

تعمیر پرینتر کانن

 

 

عیب یابی و تعمیر پرینتر کانن

 

در صورتی که شما نیز از پرینتر کانن استفاده میکنید  و در حال حاضر دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد شده می‌توانید با تماس یا حضور خود در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن از خدمات ان بهره مند شوید. تمامی اقدامات تعمیر در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی کانن صورت می‌پذیرد. در مرکز تعمیر پرینتر کانن، تمامی سرویس های انجام  شده بر روی پرینترهای معیوب، صرفاً پس از عیب یابی صحیح دستگاه و شناسایی علت اشکالات پیش آمده صورت می گیرد.

 

 

تعمیر درام پرینتر کانن

 

تعمیر درام پرینتر کانن

وظیفه درام پرینتر کانن انتقال تصاویر روی کاغذ است که به صورت شفاف و با کیفیت انجام دهد . جنس این قطعه از سلینوم بوده و رسانای جریان برق است و حساس به نور.این قطعه حساسیت بالای دارد و باید در حمل و نصب و تعمیر این قطعه دقت بالای داشتع باشید.این قطعه با کارتریج پرینترکانن شما ارتباط مستیقم دارد و اگر دچار فرسودگی و مشکل شود چاپ خوب و باکیفیتی نخواهید داشت.برای مثال حتی اگر شما کارتریج نو یا تازه شارژ شده خود را با یک درام فرسوده روی یک پرینتر داشته باشید باز هم با توجه به نو بودن کارتریج چاپ با کیفیتی نخواهید داشت.

 

 

هد پرینتر کانن

 

هد پرینتر کانن

این بخش از چاپگر نقش ارسال جوهر روی برگه را بازی میکند و در صورت خرابی جزیی موجب اختلال شریر در چنین شزایطی میشود.هد پرینتر کانن دارای درزها و شیارهای ریز و درشتی می باشد که ممکن است با جوهر اضافی سیستم مسدود شود. در چنین شرایطی تعمیر هد با شست و شوی آن و پاک کردن ذرات جوهر خشک شده شکل می گیرد. اما گاهی اوقات تمیز کردن هدکارساز نبوده و هد باید تعویض شود. در این صورت میتوانید با مرکز نمایندگی تعمیر پرینتر کانن نماس بگیرید.

 

 

پاور پرینتر کانن

پاور پرینتر کانن

پاور بخش مهمی از هر دستگاه دیجیتالی است و وظیفه تقسیم ولتاژ مورد نیاز هر بخش از پرینتر را بر عهده دارد پس با خرابی این قطه تک تک قطعات دیگر پرینتر نیز دچار اختلال خواهد شد.عامل اصلی خرابی برد پاور ولتاژهای غیر استاندارد و نوسانات برق شهری است. البته گرد و غبار موجود در محیط نیز میتواند باعث خرابی برد پاور پرینترهای کوچک و بزرگ کانن باشد.

 

 

 

فیوزینگ پرینتر کانن

فیوزینگ پرینتر کانن

اگر به کاغذ های خارج شده از پرینتر بلافصه بعد از چاپ دقت کنید داری گرمایی است یعنی بالمس کاغذ خارج شده متوجه گرمای ان خواهید شد. دلیل این گرما عملکرد صحیح قطعه ای بنام فیوزینگ پرینتر کانن است.هر برگه قبل از خارج شدن از پرینتر از زیر این قطعه عبور میکند. این عبور برای تامین حرارت لازم در پروسه ی حک شدن تونر بر روی کاغذ می باشد.

 

کاغذ کش پرینتر کانن

 

 

تعمیر کاغذ کش پرینتر کانن

 

 

 

وجود کاغذکش سالم پرینتر در تکمیل فرایند چاپ بسیار مهم است. خرابی آن به طور کلی امکان اجرای دستور پرینت را منتفی می سازد. اگر کاغذ کش یا قطعات داخلی آن خراب باشد، ورود و خروج کاغذ با مشکل مواجه خواهد شد. خرابی این قطعه منجر به عدم عملکرد دستگاه می شود و به طور کلی دستگاه از کارایی خارج می شود. پس لازم است به سرعت تعمیر شود.

 

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما