سوالات متداول

1مشکل پرینتر من چیست؟
درصورتی که پرینتر شما مثل روز اول خود کار نمیکند و دچار مشکل شده است ، ابتدا کابل برق پرینتر خود را بررسی کنید و از سالم بودن کابل برق ، دوشاخه و حتی پریزی که پرینتر شما به آن متصل است ، اطمینان حاصل کنید .
البته نکته ای را می توان گفت که بهتر است چاپگر شما به صورت جداگانه به برق متصل باشد.گاهی بهتر است دوشاخه ی پرینتر را از پریز جدا کنید و چند لحظه بعد ، آن را مجدد متصل کنید . این بررسی ها برای برطرف کردن مشکل پرینتر شما گاهی کارا است و مشکل را رفع میکند و دیگر شما نیازی به تعمیر پرینترهای اپسون خود و صرف هزینه ندارید .
نکته بعدی : چک کردن کابل های اتصال دستگاه و کامپیوتر است . ابتدا مطمئن شوید کابل صحیح و مخصوص دستگاه اپسونتان را استفاده کردید. سپس مطمئن شوید اتصال کابل ها در پورت های مخصوص خود است
البته تغییر پورت نیز یکی از روش ها است . ناگفته نماند در صورتی که از اتصال USB استفاده میکنید ، مطمئن شوید که درایور پرینتر به درستی در سیستم کامپیوتر نصب شده است یا نه . برای بررسی صحیح بودن درایور ابتدا روی آیتم My Computer کلیک راست کنید و گزینه ی Properties و سپس گزینه ی Device Manager را انتخاب کنید. سپس باید نام پرینتر خود را در این بخش بیابید .
اگر کنار آن علامتی به رنگ زرد بود ، یعنی پرینتر شما به درستی شناسایی نشده است و باید درایور را حذف کنید و دستگاه را خاموش کنید . تمام اتصالات را از کامپیوتر جدا کرده و کامپیوتر را ری استارت کنید تا تعمیر پرینترهای اپسون به صورت گذرا انجام شود .[
2پرینتر اپسون چه گونه محصولی است؟
پرینتر های اپسون یکی از شناخته شده ترین برندها و پرمصرف ترین در میان کاربران پرینتر ها و محصولاتی از این جمله اند هستند .این پرینتر توسط شرکت ژاپنی سیلکو اپسون ، تولید می شود و بنابر گفته همه ی کاربران محصولات شرکت های ژاپنی، این قبیل از تولیدات آنها بسیار با طول عمر بالا اند و نیازهای کاربران را در طولانی مدت با رضایت کامل رفع میکنند.
با این حال بازهم هر محصولی در هر برندی در طول عمر خود دچار مشکلات فنی می شود که همه این مشکلات قابل حل هستند به شرط و شروطها که به افراد متخصص بسپارید . مشکلات روتین و طبیعی که ممکن است کاربران پرینترهای اپسون با آنها مواجه شوند را در این قسمت میتوانید مطالعه کرده و راه رفع این مشکلات را در این قسمت میتوانید پیدا کنید
3سوالات متداول و کاربردی شما عزیزان!؟
شناسایی نشدن پرینتر در سیستم شما، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که اصلی ترین ذلیل آن، نصب نادرست درایور در سیستم است. گاهی این مشکل بعد از ارتقائ ویندوز یا به روز رسانی مک ایجاد می شود. در این حالت، احتمالا نسخه جدید سیستم عامل، درایور چاپگر را پشتیبانی نمی کند. خیلی کم پیش می آید که نصب نشدن پرینتر به علت مشکلات و ایرادهای سخت افزاری باشد. اگر درایور چاپگر ایرادی نداشت، بهتر است برای عیب یابی و تعمیرات پرینتر اپسون از تکنسین های مجرب این مرکز کمک بگیرید.
4چرا باید پرینتر را به صورت دوره ای سرویس کنیم؟
پرینتر ها از جمله دستگاه های اداری پرمصرفی هستند که حتی جدایه از ادارات در بیمارستانها نیز دارای کاربرد هایی هستند و گاها به دلایل مختلف به درستی عمل نمیکنند که میتواند باعث مشکلات فراوان و از دست رفتن زمان شود. بنابراین پرینتر شما نیاز به تعمیر دارد که میتواند این تعمیرات در نوع خود هزینه سنگینی باشد.اما اگر شما قبل از بروز مشکل یا خرابی پرینتر خود را سرویس و چک کنید به صورت دوره ای نتنها دیگرنیازی به تعمیرات اصولی و سنگین نیس بلکه باعث افزایش عمر مفید چاپگر خود نیز میشوید.
5پرینت اپسون شما چاپ می شوند کمرنگ
اگر برگه هایی که در پرینت اپسون شما چاپ می شوند کمرنگ است، احتمالا جوهر یا تونر آن از حد طبیعی و لازم کمتر شده است. کیفیت پایین مواد مصرفی هم دلیلی است که باعث بروز این مشکل میشود. همچنین اگر درام درست کار نکند یا آلوده باشد در پرینتر های دیگر برند ها ، احتمالا چاپ پرینتر بسیار کم رنگ می شود. آلودگی مگنت و بلید مگنت هم جزء دلایلی است که می تواند باعث کاهش رنگ چاپ شود. کیفیت پایین کاغذ یا عدم تناسب آن با نوع و مدل چاپگر شما و همچنین فرسودگی یا کاهش عملکرد پرینتر، دیگر دلایل کمرنگ شدن پرینت محسوب می شوند. برای تعمیر پرینتر در این شرایط، اول تمام بخش های ذکر شده بررسی شود. سپس اقدامات لازم برای بازگرداندن رنگ پرینتر انجام خواهد شد. این اختلال مختص چاپگرهایی است که از قابلیت اتصال بی سیم برخوردار هستند. اختلالات سیستمی، تنظیمات اشتباه، فعال بودن آنتی ویروس ها یا فایروال ها،آپدیت نبودن فریمور، نصب نادرست درایور، مشکلات اتصال وای فای و… دلایل اصلی وصل نشدن پرینتر به وایرلس هستند. بنابراین با برطرف شدن هریک از این دلایل، مشکل حل خواهد شد. گاهی هم کارشناسان تعمیرات چاپگر اپسون، پرینتر و تمام دستگاه های متصل به آن را ریست می کنند تا اتصال بی سیم بدون اختلال انجام می شود. البته آپدیت کردن فریمور و نصب مجدد درایور هم راه حل های دیگری هستند.
6 چاپ سفید دستگاه؟
اکثر کاربران پرینتر، از چاپ سفید دستگاه شکایت دارند. در حالی که کارتریج پر و عملیات چاپ هم درست انجام می شود اما پرینتر شان گاهی برگه سفید چاپ می کند. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید. ابتدا همانطور که در ابتدا مقاله نیز گفته شد, اول تنظیمات سیستم را چک کنید. بسیاری از پرینترهای اپسون و دیگر برندها، قابلیتی دارند که در صورت فعال بودن آن، یعد از چاپ هر برگه یک کاغذ سفید بیرون می آید. این آپشن به علت جداسازی دسته های چندتایی کاغذ از هم کاربرد دارد و بسیاری از افراد از وجود آن اطلاعی ندارند. اگر قابلیت مورد بحث در حالت غیر فعال بود، احتمالا اشکال از سیستم های متصل به پرینتر، قدیمی بودن فریمور پرینتر و یا نصب نادرست درایور آن در سیستم است. تعمیرات پرینتر اپسون در این شرایط خیلی سخت نبوده و معمولا با رفع مشکلاتی که بحث کردیم، می توان از تکرار چاپ سفید جلوگیری کرد.
7وقتی کاغذ در چاپگر گیر می کند که یکی از سه حالت زیر اتفاق بیافتد:
گرد و غبار کثیفی مسیر حرکت کاغذ را بگیرد خرابی یا کثیفی کلاچ های الکترومغناطیسی به وجود آمدن موانع خارجی در مسیر حرکت کاغذ کثیفی یا خرابی سنسورهای کنترل کننده حرکت کاغذ اگر کاغذ پرینت شما دارای زمینه تیره است یکی از سه حالت زیر رخ داده: کم شدن فاصله تانک تونر با درام بالا بودن سطح تونر تنظیم شده جهت انتقال روی مگنت رولر تانک تونر فاسد شدن تونر مصرفی کثیف شدن مسیر انتقال تصویر و نور
8ختلال بیشتر در پرینترهایی که از کابل USB
۱-از کابل دو شیلد با ذغال کربن میتوانید اسفاده کنید. ۲-به درگاه USB در جلوی کیس وسیله ای مانند فلش در حین چاپ متصل نکرده باشید. ۳-چاه ارت را کنترل کرده و در صورت امکان پذیری آب بریزید. ۴-پاور دستگاه دارای مشکل است.
9زمانی که با ارسال دستور چاپ تعدادی خطوط عمودی چاپ می شود و تا انتها پرینتر حرکت می کند و هنگ می کند.
سنسور encoder شما سوخته است و یا کابل اتصال آن قطع شده است. ابتدا کابل اتصال چک شود در صورت قطع نبودن آن سپس سنسور تعویض گردد.
10تعویض کارتریج پرینتر جوهر افشان
برای تعویض کارتریج پرینتر جوهر افشان ابتدا باید کارتریج جدید را از بسته بندی آن خارج کرد. سپس فقط لیبل زرد رنگ برروی کاتریج کنده (هرگز لیبل آبی رنگ کنده نشود) بر روی بعضی از کارتریج ها قطعه ای پلاستیکی آبی وجود دارد . که این قطعه بین بدنه کارتریج و اهرم قفل کننده آن نصب شده که باید برداشته شود. (این مطلب بر روی بروشوری که همراه کاتریج می باشد مشخص شده) برای این که هد در محل تعویض کاتریج قرار بگیرد باید کلید جوهر بر روی پرینتر را چند لحظه نگه داشته شود. به این ترتیب هد می تواند در محل تعویض کاتریج قرار بگیرد و سپس در کارتریج خالی بیرون آورده و کارتریج جدید را نصب کنید. و با فشارآوردن مجدد همان کلید هد عمل شارژ کاتریج جدید شروع می شود. پس از چند ثانیه پرینتر آماده به کار میشود. پس از عمل تعویض کردن، برای اطمینان از خوب بودن کیفیت چاپ بهتر است که عمل نازل نیز چک گردد تا در صورت خراب بودن آن عمل head clean صورت گیرد.
فروشگاه