تعمیر پرینتر اپسون L1300

پرینتر اپسون ۱۴۳۰wبعد ازپرینتر اپسون ۱۴۱۰به بازار عرضه شد.
تنها فرق پرینتر اپسون ۱۴۳۰با پرینتر اپسون ۱۴۱۰تنها wifi این پرینتر میباشد.
سیستم هد این با پرینتر اپسون ۱۴۱۰وپرینتر اپسونL1800برابر میباشد.
سیستم هد پرینتر اپسون ۱۴۳۰wمثل بقیه پرینتر های اپسون MicroPiezo میباشد.
جنس جوهر فابریک پرینتر اپسون ۱۴۳۰wدر داخل پرینتر Claria میباشد.
جوهر فابریک Claria اپسون در سایت خود اپسون ماندگاری ۱۰۰ سال را تضمین میکند.پرینتر اپسون 1430
این پرینتر قادر هست هم با جوهر فابریک وهم با کاتریج قابل شارژوسیستم مخزن کار کند.

در سیستم های پرینتر های مثل پرینتر اپسون L1800که خود کارخانه مخزن روی دستگاه نصب کرده در چاپ های حرارتی جوهر سابلی میشن به مشکل اساسی برخورد میکند.
در پرینتر های اپسون ۱۴۱۰٫۱۴۳۰چون قابلیت تعویض مخزن دارند استفاده با جوهر سابلی اسان تر میباشد.
دیگر قابلیت پرینتر اپسون ۱۴۳۰پیروی کردن از سیستمPictBridgeمیباشدکه در پرینتر اپسون L1800.1410وجود دارد که میتوانید دوربین را مستقیم به پرینتر وصل کنید ومستقیم پرینت بگیرید.

در پرینتراپسون ۱۴۳۰w امکان چاپ تصاویر بر روی CD و DVD های قابل پرینت، وجود دارد.

در پرینتر ورژن جدید که همان پرینتر اپسون L1800میباشد امکان چاپ بر روی cd/dvdندارد.
رزولوشن چاپ ۵۷۶۰x1440 dpiمیباشد که با بقیه پرینتر اپسون یکی میباشد.
پرینتر اپسون میتواند در سایز های زیر پرینت بگیرد

۴” x 6″, 5″ x 7″, 8″ x 10″, A4 (8.3″ x 11.7″), letter (8.5″ x 11″), legal (8.5″ x 14″), 11″ x 14″, 12″ x 12″, B (11″ x 17″), A3 (11.7″ x 16.5″) and Super B (13″ x 19″)
ودیگر امکانات پرینتر اپسون ۱۴۳۰wمیتواند پرینت بدون حاشیه اشاره کرد.
در خرید کاتریج برای اپسون ۱۴۳۰دقت کنید چون دو مدل کاتریج دارند.
در بعضی ازاین شماره کاتریج با شماره T0791. T0792. T0793. T0794. T0795. T0796میباشد.در بعضی از مدل ها که با کاتریج پرینتر اپسون t50برابر میباشد و با کد های ۸۲۱٫۸۲۲٫۸۲۳٫۸۲۴٫۸۲۵٫۸۲۶میباشد.
همان طور که در بالا ذکر شده بود این پرینتر قابلیت استفاده با کاتریج قابل شارژ و مخزن دارد.که به طور مفصل اموزش خواهیم داد.


طریقه استفاده از کاتریج قابل شارژپرینتراپسون۱۴۳۰w
در کاتریج قابل شارژ اپسون۱۴۳۰w دارای ۲ عدد سوراخ می باشد یکی از این سوراخ ها که همیشه با رنگ خود کاتریج مشخص میشود برای جوهر ریختن و سوراخ دیگر برای هوا کشیدن می باشد که در اکثر کاتریج های قابل شارژ اپسون دارای درپوش سفید میباشد.
باید توجه کرد که در موقع استفاده از ان درپوش سفید باید برداشته شود ودر صورت روشن بودن چراغ قطره پرینتر اپسون ۱۴۳۰w فقط در اوردن کاتریج ودوباره جا زدن کاتریج باعث خاموش شدن چراغ قطره میشود.
در صورت ریختن جوهر بر روی کاغذ باید به این نکته اشاره کرد که جوهر بیش از اندازه در داخل کاتریج پر شده است و به این نکته باید توجه کرد که موقع جوهر ریختن باید ۸۰درصد پر شود.

مخزن پرینتر اپسون ۱۴۳۰

طریقه استفاده از تانک جوهر در پرینتراپسون۱۴۳۰w
در مخزن پرینتر های اپسون ۱۴۳۰w دارای ۲ قسمت میباشد.یک درپوش کوچک ویک درپوش بزرگ که موقع جوهر ریختن باید از درپوش بزرگ استفاده کرد.
نقش درپوش کوچک برای هوا کشیدن میباشد باید توجه داشت که درموقع نصب وچاپ درپوش کوچک باید باز باشد.
اکثر موارد که در زمان چاپ قطره جوهر بر روی پرینت می افتد باید به این نکته توجه داشت که جداره پشتی مخزن که همان درپوش کوچک میباشد بیش تر از ۳ سانت جوهر نداشته باشد در صورتی که جداره کوچک مخزن بیش تر از ۳ سانت جوهر داشت تنها کاری که نیاز به انجام هست درپوش های کوچک و بزرگ مخزن بسته شود وبعد از بسته شدن مخزن جوهر را به سمت در پوش بزرگ کج کنید جوهر از قسمت کوچک به طرف بزرگ تر هدایت شود وبعد از خالی شدن مخزن دوباره به حالت قبل برگردانید و درپوش کوچک مخزن را باز کنید .
وبه این نکته توجه کنید که مخزن جوهر اپسون۱۴۳۰w باید همیشه روی یک میز و هم سطح دستگاه باشد نه بالاتر ونه پایین تر و زمان روشن شدن چراغ قطره اپسون۱۴۳۰w تنها با فشار دادن چراغ قطره قسمت کاتریج دستگاه به سمت وسط پرینتر حرکت میکندو قسمت سمت راست دستگاه همان جایی که باید کاترج عوض شود برمیگردد.
چون چیپ کاتریج پرینتر اپسون ۱۴۳۰w اتو ریست میباشد دیگر نیازی به تعویض ندارد.
شماره چیپ مخزن جوهر اپسون ۱۴۳۰w,821nrمیباشد که با مدل های پرینتر اپسون r270.r290.r295.1410.r390یکی میباشد.در بعضی از مدل های پرینتر ۱۴۳۰wبا پرینتر اپسون p50یکی میباشد موقع خرید به شماره کاتریج پرینتر خود دقت کنید.
تنها با فشار دادن میکرو دکمه ای که روی کاتریج مخزن وجود دارد وبه مدت ۳ ثانیه باید فشار دهید و بعد از ان میکرو دکمه را ول کنید .
فقط یک بار چراغ قطره را فشار دهید چراغ قطره خاموش میشود.
برای اطلاعات بیش تر با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۶۹۴۷۱۳/۰۲۱۶۶۴۵۴۶۸۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *